Začínáte s posilováním? Nebraňte se službám osobního trenéra

Ať už vás do posilovny žene touha po vysekaných svalech, perfektní kondici či odbourání nadbytečné tukové tkáně, rozhodně byste měli alespoň zvážit, zda využijete služeb osobního trenéra. Proč je dobré cvičit pod dohledem kvalifikované osoby? Následující informace jsme pro vás připravili společně s odborníky z pražské posilovny Kentoya Fitness.

Nebudete v tom sami

Nováček se může v posilovně cítit poněkud ztracený, a to dokonce i v tak příjemném prostředí, jaké nabízí posilovna Praha Kentoya Fitness. Začátky nejsou vůbec jednoduché, a právě to je jeden z důvodů, proč se obrátit na trenéra. Probere s vámi cíle, prozradí vám, jaké cviky byste měli provádět, a na jaké partie se zaměřit.

svaliky.cz_kentoyafitness_cz_01

Zkušený trenér vám musí objasnit, proč byste měli do tréninkového plánu zařadit konkrétní cviky, a jaký přínos pro vás budou mít. Měl by s vámi probrat význam rozcvičování před tréninkem a uvolňování na konci tréninku, průběžné zvyšování náročnosti cviků, přestávky během cvičení a další aspekty posilování. V podstatě by vás neměl opustit ani na chvíli, neboť o efektivitě tréninku rozhodují všechny dílčí úkony – nejen samotné cvičení.

Klíčové jsou technika i jídelníček

Osobní trenér toho pro vás udělá hodně. Naučí vás, jak cviky provádět technicky správně, čímž se vyhnete nepříjemným zraněním. Vypracuje pro vás jídelníček, který, jak známo, tvoří valnou většinu úspěchu. A vytvoří vám tréninkový plán na míru – tedy s ohledem na vaše individuální možnosti a cíle.

 

Cvičení po boku trenéra má navíc výrazný psychologický efekt. Podvědomě se budete více snažit a posouvat své limity mnohem rychleji než bez něj. Využijete čas strávený tréninkem co nejefektivněji.

svaliky.cz_kentoyafitness_cz_02

Rozhodnutí je samozřejmě na vás. Ale pro většinu začátečníků je osobní trenér dobrou volbou. V Kentoya Fitness vám kontakty poskytnou na recepci či přímo v posilovně. A jen tak mimochodem, do fitka si můžete kdykoliv zajít i z jiného důvodu – jeho nedílnou součástí je také solárium Praha s moderními přístroji.